Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Nowości budowlane

Powrót do listy aktualnościDrukujNowości budowlane


okno
ActivPilot Comfort PADM firmy Winkhaus - automatyczne wietrzenie na życzenie
dodano: 2012-10-16 12:01:02

Spróbujmy wyobrazić sobie zautomatyzowane okno, w którym czas i porę wietrzenia można programować. Pieśń przyszłości? Nic podobnego. Wiosną pojawiło się jako zupełna nowość na targach Fensterbau w Norymberdze, a dziś jest już dostępne na polskim rynku: nowe okucie do okien umożliwiające automatyczne wietrzenie, niezależnie od obecności użytkownika.

 

Wietrzenie bez ryzyka


Zacznijmy od tego, że wietrzenie mieszkania podczas nieobecności domowników może być dość ryzykowne. Firma Winkhaus wprowadziła nową funkcję okna, która umożliwia bezpieczne i wydajne wietrzenie. Nowoczesne okucie uchylno-rozwierane activPilot Comfort umożliwia oprócz tradycyjnego otwarcia i uchylenia okna - także równoległe odsunięcie skrzydła od ramy. Pozwala ono uzyskać szczelinę o szerokości ok. 6mm na całym obwodzie skrzydła. Przez tę szczelinę odbywa się wymiana powietrza.

                                                                         

Nowy sposób wietrzenia jest zgodny z prawami fizyki, efektywny i energooszczędny. Zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniu, pozwalając minimalizować straty energii.
Co bardzo ważne, dzięki specjalnej konstrukcji stalowych zaczepów na ramie okna, zarówno w tej pozycji jak i przy zaryglowanym skrzydle, okucie zachowuje wysoką odporność na włamanie (do klasy 2 wg normy ENV 1627-1630).

Dzięki temu rozwiązaniu zachowujemy właściwości antywłamaniowe okien nawet podczas wietrzenia – niezależnie od tego, czy przebywamy w domu, czy poza nim.

 

Zaprogramowana cyrkulacja


Okucie WinkhausactivPilot Comfort PADM jest ponadto wyposażone w funkcję automatycznego wietrzenia. Innymi słowy: w zależności od potrzeb użytkownik programuje okno tak, by wietrzenie odbywało się automatycznie w określonych porach, przez określony czas. Możemy je zaprogramować w taki sposób, by zamykało się samo po 10, 20 lub 30 minutach.

Oprócz tego możemy wybrać opcję „wietrzenie cykliczne”: wówczas okno cogodzinę będzie ustawiało się w pozycji wietrzenia na 10 minut, a następnie automatycznie się zarygluje. Wygodnym rozwiązaniem, które ułatwia programowanie tych wszystkich opcji, jest panel sterujący umieszczony na skrzydle okna. Możemy obsługiwać go zarówno manualnie, jak i zdalnie – przy pomocy małego, poręcznego pilota. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Winkhaus możemy sterowaćfunkcjami okna, nawet do niego nie podchodząc. Jeśli jednak chcemy samodzielnie uchylić skrzydło, możemy to zrobić, wciskając przycisk znajdujący się na panelu.

 

activPilot Ergo – w trosce o komfort użytkownika


W ofercie firmy Winkhaus znajdziemy także inne rozwiązanie, które w znacznym stopniu może ułatwić obsługę stolarki okiennej przez osoby starsze, bądź poruszające się na wózku. Jest to activPilot Ergo. Nazwa tego okucia nawiązuje do ergonomii – nauki, której celem jest dostosowanie narzędzi i urządzeń do cech psychofizycznych człowieka. Wyjątkowość rozwiązania proponowanego przez firmę Winkhaus polega na tym, że poprzez wymianę jedynie czterech elementów z okucia standardowego można przenieść klamkę z tradycyjnego położenia w środkowej części skrzydła na jego dolną część.

                                                              

Zmiana ta powoduje, iż otwarcie, zamknięcie, bądź uchylenie okna możliwe jest także z pozycji siedzącej. By otworzyć skrzydło okna wystarczy, że przekręcimy klamkę o 90 stopni. Po ponownym obrocie klamki o 90 stopni, skrzydło znajdzie się w pozycji uchylonej. Istotne jest to, iż okucie automatycznie wypycha skrzydło, dlatego też nie wymaga stosowania siły przez użytkownika, co zdecydowanie ułatwia jego obsługę.

 


activPilot Comfort PADM oraz activPilotErgo z pewnością zaspokoją potrzeby osób starszych bądź niepełnosprawnych, którym zależy głównie na komforcie użytkowania. Stanowią one także dobry wybór dla wielbicieli technicznych nowości, dla których liczy się innowacyjność oraz wysoki stopień bezpieczeństwa.
 


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj